Haber

Antalya Valisi Hulusi Şahin Cumhuriyet Bayramı’nda konuştu

Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde 100 yılda büyüdük, geliştik, güçlendik. Dünyaya ve geleceğe umutla bakıyoruz.” söz konusu.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kundu Turizm Merkezi’ndeki bir otelde Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin’in ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.

Resepsiyonda, Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nün “100’üncü yıla özel” hazırladığı defilede tarihi kıyafetler sergilendi.

Şahin, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünyanın en güzel ve anlamlı bayrağına sahip olduğunu söyledi.

Bu bayrağın bir zamanlar Filistin ve Gazze’de dalgalandığını belirten Şahin, şöyle devam etti:

“Bu bayrağın dalgalandığı Filistin’de artık sadece korku, keder, kan ve gözyaşı var. Bizler 100 yılda ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde büyüdük, geliştik, güçlendik. Dünyaya ve dünyaya bakıyoruz. Gelecek umutla. Ay yıldızımızın gölgesinden mahrum kalanlar perişan ve sıkıntılı. Cumhuriyet’e “Buradan bakın, Cumhuriyet sayesinde geleceğe umutla bakıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet.”

Gazze’de yaşananların gönüllerde yara açtığını ancak Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyetin ne kadar değerli olduğunu anlatmak için özel programlar hazırladıklarını belirten Şahin, programlara kurumlardan sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesin katkı sağladığını söyledi.

Bazı etkinliklerin hazırlıklarının bir yıl önce başladığını belirten Şahin, unutulmayacak ve iz bırakacak projelere imza attıklarını söyledi. Özellikle çocukları önemsediklerini ve her eve Türk bayrağı dağıttıklarını belirten Şahin, “Antalya 100. yılın hakkını verdi. Antalya’nın Cumhuriyet’e, Atatürk’e ve kurucu değerlere ne kadar bağlı olduğunu dosta, düşmana gösterdik. Cumhuriyetin.” söz konusu.

Resepsiyonda, Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları tarafından marşlar söylendi.

altinyaylaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu