Haber

Asgari ücret bugün saat kaçta açıklanacak? İşte kuliste konuşulan iddia

Aralık ayı boyunca üç kez ortaya çıkan Asgari Fiyat Tespit Komisyonu’ndan fikir birliği yoktu. Taraflar ücret konusunda anlaşamayınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir değerlendirme yaptıktan sonra bugün yeni asgari ücreti açıklayacağını açıkladı. Milyonlarca kişinin beklediği duyurunun saat 12.00’de yapılacağı iddia edildi.

DÜN AKŞAM BAKAN BİLGİN İLE GÖRÜŞÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Külliye’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile kritik bir görüşme yaptı. Toplantıda asgari ücrete ilişkin öneriler değerlendirildi. Bilgin, TÜRK-İŞ ve TİSK’in taban fiyat görüşmelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunum yaptı.

TÜRK-İŞ’İN TEKLİFİ 9 BİN TL

Komisyon toplantısının ardından açıklama yapan TÜRK-İŞ Lideri Ergün Atalay, resmi tekliflerinin 9 bin TL olduğunu ve bu teklifin altına rakama imza atmayacaklarını söyledi. Atalay, “Teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız. Aşağıdaki rakam için masaya oturmayacağız.” dedi.

“SANTIMIZDA KUFE VAR, KİMSENİN DEDİĞİYLE ADIM ATILAMAZ”

Partinin dünkü kümelenme toplantısının ardından gazeteciler “Asgari ücret 9 bin TL mi?” sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Herkesin dediği gibi adım atmıyoruz. Sırtımızda küfelerimiz var, 85 milyon insanı taşıyan bir tava var. Tavası olmayan da rahat konuşsun. Hepsini düşüneceğiz. Eğitimden sağlığa tüm altyapıları düşüneceğiz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu