Ekonomi

Bakan Uraloğlu açıkladı! İzmir’e hızlı tren müjdesi

Bayraklı ilçesinde İzmir Şehir Hastanesi ve İletişim Yolları Açılış Töreninde konuşan Uraloğlu, şehir hastanesi ve bağlantı yollarının kente hayırlı olmasını diledi.

‘YÜKSEK HIZLI TREN İLE İZMİRİMİZİ TANITACAĞIZ, İZMİR’DEN ANKARA’YA 3,5 SAATTE GÜVENLE ULAŞACAĞIZ’

Bakan Uraloğlu, İzmir halkının sabırsızlıkla hızlı treni beklediğini söyledi. “Oraya hızla yürüyoruz. Malzeme ihalesi yapmak zorunda kaldık. Tedarik ihalesini de yaptık, yolumuza devam ediyoruz. İnşallah İzmir’i hızlı trenle tanıştıracağız ve İzmir’den Ankara’ya 3,5 saatte güvenli bir şekilde ulaşacağız” dedi.Sanki konuşuyordu.

‘İZMİR’İN ULAŞIM İHTİYAÇLARINI YETERİNCE BİLİYORUZ’

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamza Dağ olduğunu hatırlatan Uraloğlu, şöyle konuştu:

“İzmir’in ulaşım ihtiyacını çok iyi biliyoruz. Yaptığımız işler var, planladık. İstanbul-İzmir Otoyolunu tamamlayıp hizmete aldık. Konak tünellerini tamamladık. Tekrar hizmete açtık. .Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunu tamamlayıp hizmete açtık.Artık hızlı treni sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum.Geçenlerde şantiyeyi gezdim.Oraya hızlı yürüyoruz.İkmal yapmamız gerekiyordu. İhaleyi de yaptık, tedarik ihalesini de yaptık, yolumuza devam ediyoruz. İnşallah hızlı treni İzmir’e kazandıracağız. İzmir’den Ankara’ya. “3,5 saatte emniyetli yolculuk yapmış olacağız.”

‘AK PARTİ HÜKÜMETİ DÖNEMİNDE İZMİR’E 215 MİLYAR LİRALIK ULAŞIM YATIRIM YAPTIK’

Uraloğlu ayrıca Adnan Menderes Havalimanı terminal binasını hizmete açtıklarını ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZBAN projesini hayata geçirdiklerini hatırlattı.

Uraloğlu, yakın zamanda Yeni Foça’da marinayı inşa ederek hizmete açtıklarını anlattı. “İzmir’de AK Parti hükümetleri döneminde 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yaptık. İzmir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. Çevre yoluna ihtiyacı var. Bunu biliyoruz. Yine şehrin ulaşım ihtiyacını biliyoruz. Ulaşımı biliyoruz. İZBAN’ın Bergama’ya gidişi ve bununla ilgili talepleriniz.. Onları da planladık.”söz konusu.

Uraloğlu, Sabuncubeli Tüneli’nin tamamlandığını, İzmir’den Manisa’ya 15 dakikada ulaşmanın mümkün olduğunu anlattı. “İzmir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. İnşallah sizlerle çalışmaya ve İzmir’imize hizmet etmeye devam edeceğiz.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu