Haber

Sütunları kesilmiş bir binanın resmini çizerek depreme dikkat çektiler.

VAN’ın Erciş ilçesindeki Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) gelen bir grup öğrenci, depremde kalitesiz malzeme ve kesilen binalar nedeniyle yıkılan binaların fotoğrafını çizerek ‘Çürük istemiyoruz’ notu yazdı. binalar’.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deprem gerçeğinin unutulmaması için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Erciş TEGV’e gelen bir grup öğrenci, depremde yıkılan binalara dikkat çekmek için çalıştı. TEGV Birim Yöneticisi Ayşegül Polat’ın sağladığı takviye ile öğrenciler, depremde kalitesiz malzeme ve kesilen kolonlar nedeniyle yıkılan binaların fotoğraflarını çizdi. Depremden etkilenen 11 ili temsilen her öğrenci çizdiği fotoğrafların üzerine “Kalbimiz sizinle, sizi unutmadık, çürük bina istemiyoruz” notu yazdı.

DEPREM BİLİNCİ ÜZERİNE ÇALIŞMA EGV Birim Müdürü Polat, deprem gerçeğine ve ölümlere neden olan çürümüş binalara dikkat çekmek için bu çalışmayı yaptıklarını söyledi. Sarsıntı sonrası yıkımı televizyondan izleyen çocukların çok etkilendiğini belirten Polat, “TEGV’de deprem bilinçlendirme etkinliğimizde çocuklar sağlam binaların hayat kurtardığını, oda yapmak için kesilen kolonların canlara mal olduğunu gördüler. Çocuklar denedi. sağlam yapıların önemini çizdikleri resimlerle anlatmaktır.” dedi.

Ayşegül Polat, depremden etkilenen çocuklara yönelik çalışmaların da devam ettiğini belirterek, “Depremin hemen ardından gezici eğitim birimlerimiz ‘ateşböcekleri’ 17 araçla bölgeye yönlendirildi. Uzman akademisyenlerimiz çocuklarda oluşabilecek psikolojik travmaların önüne geçmek için çalışıyor. Gönüllü ve bağışçılarımızın destekleriyle eğitimimize devam ediyoruz.’ dedi.

altinekinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu