Ekonomi

Ton Blockchain milyarlarca doları dondurdu

The Open Network çatısı altında yer alan Ton Blockchain dikkat çekici bir karar aldı. tonkoin(TON) topluluğu, etkin olmayan cüzdanlarını dört yıllık bir süre ile askıya almak için oy kullandı.

Toncoin (TON), Şubat ayında tartışmalı bir topluluk oylaması yaptı. Bir grup Telegram tarafından geliştirilen altcoin, kullanıcıların ve madencilerin varlıklarına el koyuyor. Etkin olmayan cüzdanları kapsayan oylama kararının ardından TON Coin arzının %20’si dört yıl süreyle askıya alındı.

TON’a 2,58 milyar dolara el koyan topluluk kararı üçüncü oylamanın ardından alındı. Çünkü geçen iki oyda evet ve hayır kararları eşit oranlarda görüldü. TON Vakfı, 17 Aralık 2022’de ilk kez etkin olmayan cüzdanların Ton Blockchain üzerinde işlenmesini talep etti. Bu davetin ardından uzun süredir aktif olmayan 195 adresten 24’ü aktif hale geldi.

Şu anda 171 cüzdan, toplam TON arzının %20’sini elinde tutuyor ve toplam cüzdanların yalnızca %0,09’unu oluşturuyor. Toncoin geliştiricileri, oylamanın token ekonomisini güzelleştirdiğini savunarak mevcut kararın arkasında durdu. geliştiricilere göre “Dolaşımdaki Toncoin hacmi hakkında daha fazla netlik”var.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

habergerze.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu